Něco o nás... T.I.K.

Skupina T. I. K. je skupina scénického tance působící pod ZUŠ Jilemnice.
Její vznik se datuje přibližně do druhé poloviny devadesátých let. V té době začala část dívek, navštěvující taneční obor ZUŠ Jilemnice pod vedením Mgr. Ilky Kulichové, cítit potřebu tančit více a častěji, než to umožňoval objem vyučovacích hodin. A tak se od té doby konaly zkoušky navíc, kde tyto dívky pracovaly na dalších choreografiích pod vedením paní Kulichové. S těmito choreografiemi se pak účastnily různých koncertů ZUŠ, festivalů, přehlídek, atp.

Soubor dnes patří mezi nejlepší soubory amatérského scénického tance ČR, o čemž svědčí i každoroční postup na Národní přehlídku.

Taneční skupina netvoří pouze jednotlivé choreografie, ale i celovečerní programy (O slunovratu, Mezi horami, Kytice, Stopy plamene). 

Často se vystoupení odehrávají v divadlech, ale neméně často v přírodě, dokonce i na hradech (hrad Pecka, hrad Točník).

Od roku 2008 soubor navázal spolupráci s Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR klub Jablonec nad Nisou (viz rubrika T. I. K. v integrované skupině).

Soubor T. I. K. také spolupracuje s některými hudebními soubory (Jizeran, Hradišťan).

Pravidelně od roku 2001 v předvánočním čase pořádá skupina T. I. K. s HO ZUŠ Benefiční koncert, jehož výtěžek je věnován Dětské onkologii v Motole. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one