Překrásné sobotní odpoledne... plné podzimního babího sluníčka

Autor: Marie van de Loo s rodinou
Člověku se snad ani nechce do kamení, do cihel, do-vnitř... Avšak poznání je natolik lákavé, že neodoláme a vstupujeme do sloupové síně jilemnického pivovaru, ještě vonící čerstvým zvelebením.
A je to "hustý" - pardon! Ale tento výraz (občasník ze slovníku mě předpubertální dcery) je celkem výstižnou "zhuštěninou" všech dojmů, kterými nás obšťastňuje program (tanečnic tanečního oboru ZUŠ a T. I. K.)
- úžasné pohybové umění (od slova umět) všech tanečníků, za jejichž výkon by se nestydělo žádné "velké-kamenné-divadlo-se vstupným"!
- obrovské osobní tvůrčí nasazení v každém tanečním kroku, pohybu, sekvenci a... což bylo neuvěřitelné... v každičkém okamžiku trvání poměrně dlouhého programu (nebyla opona, nebylo zákulisí, nebylo "výdechů!...)!
- elektrizující jiskření mezi protagonisty a diváky, skoro někdy až jakoby snad tančili úplně všichni!
A ta krása! Podpořená skvělou, hudebně-inspirující, předlohou "Skácelů a Holanů". Podtržená originálními kostýmy, umocněná dýchající atmosférou sloupového prostoru. Propletená zlatou nití vzájemnosti, naděje, radosti, zářící v očích tří tanečnic na vozíčku! A nejen jejich. Celým souborem probleskují úsměvy "vidoucí a vědoucí" - když se společně rozletí v čase motýlím na počátku pásma nebo když nakonec rozdávají kamínky naděje mezi diváky. A vše je jaksi samozřejmé a přirozené, jakoby i vozíčkářům narostla křídla...
Tanže na závěr jedno velikánské díky učitelkám tanečního oddělení ZUŠ Jilemnice za tento povznášející zážitek! I my jsme se po cestě domů spíše vznášeli... jaksi lehčí, čistší..., avšak krásně hustější!
25.07.2013 10:58:31
Zuzana Hrubcová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one