Krátké ohlédnutí za beneficí

Autor: Mgr. Ilka Kulichová, vedoucí tanečního oboru v ZUŠ Jilemnice
K předvánočnímu času patří kromě vánočního jarmarku i benefiční koncert pořádaný ZUŠ Jilemnice. Výtěžek pravidelně putuje na dětskou onkologii v Praze Motole. Pro členy taneční skupiny T. I. K. je to srdeční záležitost a jejich nasazení odpovídá tomuto faktu. V letošním roce jsme na páteční benefici pozvali 2. stupeň ZŠ a gymnázium. Připravili jsme taneční ztvárnění Erbenovy Kytice na hudbu Jana Jiráska z filmu Kytice. Nemohu si odpustit výtku všem, kteří asi trošku nepochopili a snažili se "fanděním" z některých balad udělat "šou", myslím si, že dost otrávili pozorné diváky a dozorující pedagogy, kterým tímto děkuji za jejich účast. Děkuji všem, kteří přispěli - celková finanční částka byla 5 178 Kč.
Po školních představeních následovalo nedělní pro veřejnost, na kterém se podíleli i hudebníci ZUŠ. Byl to sbor zobcových fléten pod vedením p. uč. Štěpána Čecha a pěvecký sbor Sedmihlásek se svými přípravnými Broučky a Včeličkami pod vedením p. uč. Kateřiny Jandurové. Program slovem provázel Mgr. Jan Vávra. Poděkování patří všem divákům - finanční částka vybraná v neděli byla 7 340 Kč. Celkově na dětskou onkologii v Motole bylo odesláno 12 518 Kč.
Velký dík patří řediteli SD Jilm Mgr. J. Paulů, který se připojil k benefici a poskytl prostory SD na vystoupení zdarma.
Další články napsaly: Zdeňka Kousalová a Zuzana Procházková.
04.02.2009 11:28:54
Zuzana Hrubcová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one