Český Krumlov patřil postiženým

Autor: Českokrumlovský deník

internetový odkaz na článek a fotografie s ním spojené: http://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/krumlov-patril-postizenym20090912.html

Český Krumlov - Lidem s různým zdravotním postižením se věnoval Český Krumlov.

Vynikající nápad členů Kiwanis klubu udělat alespoň jeden den všechno proto, aby se do historického Českého Krumlova plného překážek mohli podívat i lidé, pro které je to jinak kvůli jejich zdravotnímu omezení nemožné, se ujal natolik, že se ze Dne s handicapem stala tradice, aniž to původně bylo záměrem.

„Když jsme poprvé před šesti lety pozvali handicapované návštěvníky do Českého Krumlova bez bariér, nikoho z nás nenapadlo, že z letmého nápadu vznikne akce, kterou budeme pravidelně opakovat,“ říkají členové Kiwanis klubu.

A všichni návštěvníci byli opět nadšeni. Zase si užili speciálních prohlídek zámku a barokního divadla, vozíčkáři také prohlídek města s profesionálním průvodcem. S pomocí asistentů mohli navštívit i řadu muzeí a jejich expozic.

A na náměstí samozřejmě opět nechyběl po celý den zajímavý zábavný program. Zaujala například taneční skupina T.I.K. Asosicace a přátel zdravotně postižených z klubu v Jablonci nad Nisou.

Rovněž ze Základní praktické školy Kojetín dívčí taneční skupina HIP HOP, chlapecká Break Dance a žáci této školy rovněž předvedli tanec Vyznání. Mezi dalšími účinkujícími nechyběla ani romská taneční skupina Krumlovostar Čercheňa z komunitního centra Romů Koceno Český Krumlov.

Den s handicapem nemohl tentokrát obejít ani bez vynálezce Miroslava Vacka s jeho mechanickými dopravními prostředky pro vozíčkáře, který letos na jednom z nich zdolal horu Kleť. Každý si také mohl vyzkoušet, jaké to je pohybovat se na kolečkovém křesle či s jiným postižením, prohlídky města byly připravené i pro nevidomé pod názvem Dotkni se Českého Krumlova.

Jenom s oblíbenou voroplavbou po Vltavě se tentokrát museli handicapovaní rozloučit kvůli sníženému stavu vody v řece v důsledku prací na protipovodňových opatřeních.

A večer završil jazzový koncert v rámci festivalu Jazzky Krumlov 2009.

15.09.2009 16:21:04
Zuzana Hrubcová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one