Benefiční koncert (10.ročník)

Autor: Jiří Aubris, profesor na Gymnáziu a SOŠ Jilemnice
V pátek 18. prosince 2009 se konal tradiční, již desátý Benefiční koncert ZUŠ Jilemnice. I tentokrát se dělil na dvě základní části: hudební a taneční. Publiku se nejprve představilo s pásmem koled (rodinné) dechové trio - Jana Kracíková, Jarmila Vávrová a Jan Vávra. Poté se scéna zaplnila dětmi z pěveckých sborů Kateřiny Jandurové a nového recitačně dramatického souboru Jaroslava Vávry. A bylo se nač dívat. Radostný a v podstatě bezchybný výkon malých zpěváků je už téměř samozřejmostí, zato pásmo nově vzniklého recitačního oddělení ZUŠ bylo skutečně velmi milým překvapením, jak co do výkonů dětí, tak co do zvoleného repertoiru.

Druhá část programu patřila jako vždy tanečnímu oddělení Ilky Kulichové a její skupině scénického tance T.I.K. Všechny tři aranže - Čas, Moje vina a především Naděje - přinesly dokonalým ztvárněním i hloubkou prožitku strhující, mrazivě úchvatný zážitek, o němž se ovšem těžko píše tomu, kdo ví a pamatuje. Více nebudiž řečeno nic.

Koncert uváděla ředitelka jilemnické ZUŠ Hana Hauková. A jako v předchozích letech jsme mohli i letos pozorovat na scéně několik (také) našich studentek a absolventek - tentokrát Zuzku Procházkovou (tercie), Báru Hönlovou (kvarta), Zuzanu Hrubcovou, Hanu Rančákovou, Elišku Charvátovou a Petru Šírovou. Atmosféru koncertu mohou, byť jen velmi částečně zprostředkovat fotogalerie a videa.

21.12.2009 18:08:07
Zuzana Hrubcová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one