Kdo mezi nás patří

Radka Kulichová (34 let)
Radka patří mezi zakládající členy. Dnes už není plně aktivním členem, protože se jí nedostává tolik času, kolik by potřebovala. Ale kdykoli může, tak nám ráda pomůže. Je činorodá a vyniká svou energií. Do všeho jde naplno, slovo "nemůžu" ve svém slovníku snad ani nemá. Že je unavená ani nepřizná a směle tancuje dál. Bude vám připadat, že je neúnavná. Možná vás překvapí i svými zájmy, kterých není zrovna málo.

Markéta Kulichová (32 let) - absolventka DC
Markéta je takovým naším vůdcem a autorem spousty našich choreografií. Je ke všem férová, a když člověk požádá, tak vždy pomůže a poradí. Také je velice ambiciózní, a to snad úplně ve všem. Nikdo z nás nezná nikoho jiného, kdo by šel po vysoké škole dobrovolně ještě znovu na střední. A co se týče naší taneční skupiny, tak tam to není jiné. Často přichází s něčím novým, s něčím, co nejdříve vypadá nemožně, ale po neustálém zkoušení se výsledek nakonec dostaví. Dokáže být i pořádný pedant, ale pokud se jedná o zábavu, tak si s ní užijete dost srandy. Při pečlivém pozorování zjistíte i jeden zlozvyk. Je jím uzlování vlasů, v čemž je úplná přebornice. Ale Nobelovu cenu za to ještě nedostala.
 
Majka Špidlenová (30 let) 
Mája je čiperná osůbka. Je to klíště, přísavka - ke zvedačkám skoro ani chlapa nepotřebuje, ten je s Májou na jevišti spíše "módním doplňkem". I když je pracovně vytížená, kousek času si na nás v 99% udělá a to 1% je přece jen zanedbatelné. Má osobitý smysl pro humor a dítě v sobě nezapře. Ale nikomu to nevadí, naopak se rádi přidáme. Vždyť ani Mája nevypadá, že už má střední školu za sebou. V našich choreografiích ztvárnila nejednu hlavní roli.
I když je teď Mája mamkou, nezapomíná na nás a jezdí se za námi podívat a zacvičit si. A my ji vždy rády vidíme i s malou princezničkou Majdalenkou.

Honza Kříž (37 let) 
Honza je na první pohled chlap. Když se náhodou při nějaké zvedačce ocitnete nad jeho hlavou, říkáte si, že to je pořádná výška. Je naším zvedákem, svěrákem, nosičem. Ale jen k těmto účelům samozřejmě neslouží. Svým výrazem vás dokáže úplně odrovnat. Dlouho byl v našem seskupení jediným chlapem, a proto také ztvárnil různé hlavní mužské role. Pokud se jedná o zábavu, tak si můžete být jisti, že v žádném případě nezklame.

Hanka Rubková (27 let) - absolventka DC 
Zkráceně řečeno HaRu a při nedostatku znaků v sms nebo času na vyslovení často jen Hu. Éterická bytost, jíž není cizí žádný střeštěný nápad. Patří mezi ty z naší skupiny, kteří jsou osobami mnoha tváří. V jedné choreografii je vílou, kdy opravdu přemýšlíte, zda jste se nepřenesli do království pohádek či dob legend, a podruhé má úlohu Boba. Bob je klíště, stín, vnitřní pocit, který vás pronásleduje na každém kroku. Sedíte v hledišti, sledujete, jak tančí, a dostáváte se do úplně jiného světa. Svým tanečním projevem dokáže ztvárnit snad úplně vše. Vyniká ještě jednou dovedností, která leckoho může překvapit. Ráda si povídá se psy jejich řečí, a že jí to "štěkání" jde se musí nechat. A tohle všechno se skrývá v jednom malém a hlasitém balíčku s dlouhým copem.

Péťa Šírová (27 let) 
Potřebujete složit půl metráku uhlí nebo deset vagónů dřeva? Zavolejte Péťu, má v tom praxi a předčí v tomto ohledu spoustu chlapů. Na druhou stranu dokáže svou rukou hotová kouzla. Nejeden plakát našich vystoupení je právě jejím dílem a každý je originálem, u kterého se člověku tají dech a upoutá jej natolik, že by se na něj mohl dívat celý den. Výtvarný talent dokáže vpravit i do svého osobitého tanečního projevu. Také má svůj tajný doping: Hopsinkovou šťávu. Jinak si totiž nedokážeme vysvětlit to, jak může tak vysoko skákat. A když je zrovna choreografie na velmi rychlou hudbu? Pro Péťu žádný problém, ještě kolikrát i tu hudbu předhoní. Péťa je opravdu energická. I když to moc dobře víme, stejně nám občas lezou oči z důlků.

Hanka Rančáková (26 let)
Když na tuhle slečnu zavoláte HaRa či Ha, tak se dozajista za vámi ohlédne. Hanka je optimistická osoba s nezkrotným živelným nábojem. Její tmavé vlasy a hlavně charisma ji předurčily pro mnoho hlavních rolí. Budete se divit, ale je to pověstná travička svých partnerů v choreografiích. Ale nám nikdy nic neotráví, naopak svým úsměvem a slovy vždy podpoří. Když se pohybuje na jevišti nebo i když pouze stojí, každého upoutá. Diváci ji budou litovat, nenávidět, obdivovat, k její postavě budou cítit cokoliv, podle jejího ztvárnění. Právem tak obdržela cenu za svůj taneční projev v České Lípě na soutěži ZUŠek. Do všeho jde na 110%, a když všichni mají přidat, tak ona má ubrat. A jak poznáme, že zešílela? Namaluje si mapu přes celý pokoj.

Eliška Charvátová (26 let)
Eliška by se dala považovat za mluvčí naší skupiny. Jednoznačně je to nejspolehlivější člověk z celé bandy. Dokáže se zhostit jakékoli role s bravurním přehledem. Ať po ní chcete lamačku mužských srdcí, svůdkyni, nevyrovnanou matku nebo dokonce muže, nikdy vás nezklame. Naopak, dodá tomu ještě větší šťávu, než byste doufali. Kdykoli dostane nějakou novou věc, která obsahuje návod, nezačne jako všichni ostatní bezhlavě montovat, zkoušet, ale naopak, vezme do ruky návod a prostuduje si ho. Není nad její pečlivost a zodpovědnost. Někdy si můžeme všimnout i jejího smyslu pro deatily, který se nám často hodí. Podrobné Eliščino analytické studium pohybů nám totiž v mnoha případech odhalí maličkosti, které jsou zásadní.

Zuzka Hrubcová (25 let)
Zuzka a její legendární taštička poslední záchrany. Každý ví, kam povedou vaše kroky, jestliže nemáte zavírací špendlík, jehlu, nit nebo gumičku do vlasů. A kdykoli se u ní najde kousek jídla pro jedlíky jako je ona. Její den má asi 30 hodin, protože stíhá všechno: školu, brigádu, treninky, dělat inspici a vždy vyslechnout kamarády, kteří mají problém. Nebo možná před námi již několik let úspěšně ukrývá stroj času.

Lucka Hlavová (25 let)
Zdání klame, a to se může říct i v případě Lucky, ta opravdu doslova klame tělem. Kdo by řekl, že taková hubená slečna bude mít tak velký apetit?! No řekněte, kdo by zdolal 22 houskových knedlíků se svíčkovou! Málokdy se mračí a nad jídlem to ani nedokáže. Když vejde do místnosti, tak ji prozáří a všude je slyšet její smích. Její velkou zálibou je povídání. Je to dost ukecaná slečna, což nám vůbec nevadí, právě naopak. A hádal byste někdo, že tahle slečna bude výborným matematikem a chemikem? Jestli ne, tak byste měli, je v tom opravdu dobrá. Jen občas se nepohodne a matematickou analýzou. Ale je to bojovnice, proto se nedivte, že se jen tak lehko nevzdává a bojuje dál.

Káťa Šírková (22 let)
Káťa je náš nejmladší benjamínek, který se řídí heslem: "Nic není nemožné!" Nápadná vám přijde svou výškou a také zápalem pro tanec. Kdekoli se koná nějaký taneční seminář, tak tam vždy určitě najdete i Káťu. Bude se vám zdát, že je tahle dívka neúnavná a vždy plná energie. Energie z ní vždy přímo sálá, a to také dokáže promítnout do tance. Také určitě stojí za zmínku její "šící" schopnosti. Z jejích "výrobků" zjistíte, že je Káťa opravdu šikovná švadlenka.

Pepa Kurfiřt (25 let)
Pepa se v našem seskupení pohybuje kratší dobu a je to na něm na první pohled poznat. Ještě stále si nezvykl na stravovací návyky slečen, které si nedělají nic z toho, že obžerství je také považováno za hřích. A často se děsí, když si některá z nás dá některou z končetin do pozic s úhlem větším než devadesát stupňů. S přihlédnutím k faktu, že patří mezi bozkovské divadelníky, je pravděpodobně jen otázkou času, kdy si na podobné "anomálie" zvykne. A časem se snad i naučí udržovat "rozsvícené světýlko".

Pavel Pražák  (34 let)
Pavel s námi začal "laškovat" nejprve jako pomocník či záskok. S postupem času byl stále více zapojován, až se stal jedním z nás. Pavel nikdy nezkazí žádnou srandu a sil má za pět.
 
Verča Schauerová  (18 let)
 
Týna Hebelková  (16 let)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one